Bazı eğrilik koşullarına sahip neredeyse Kenmotsu manifoldlar
Some curvature conditions on nearly Kenmotsu manifolds
  1. Tez No: 665849
  2. Yazar: FATMA GAZEL
  3. Danışmanlar: PROF. DR. NESİP AKTAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Necmettin Erbakan Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 39
Özet
Bu tez dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, konuya giriş yapılmış ve konunun tarihsel gelişiminden bahsedilmiştir. İkinci bölümde, diğer bölümlerde kullanılacak olan bazı temel kavramlar tanıtılmıştır. Riemann manifoldlar,hemen hemen değme manifoldlar, Kenmotsu manifoldlar ve neredeyse Kenmotsu manifoldlar, 𝜂 −Einstein manifoldlardan bahsedilip bunlara ilişkin bazı sonuçlar hatırlatılmıştır. Üçüncü bölümde, strict şartını sağlayan neredeyse Kenmotsu manifoldlara ait eğrilik koşulları incelenmiş ve orijinal sonuçlara ulaşılmıştır.
Özet (Çeviri)
ThisThesis consists of three chapters. In the first chapter, the subject is introduced, and the histrical development of the subject is mentioned. In the second chapter, some basic comcepts that will be used in other chapters are introduced. Information about Riemann manifolds, almost contact manifolds, Kenmotsu manifolds, nearly Kenmotsu manifolds and 𝜂 −Einstein Kenmotsu manifolds some results are given. In the third chapter, some curvature conditions on nearly Kenmotsu manifolds has been studied and some original results have been reached on the strict 𝜂 −Einstein nearly Kenmotsu manifolds.