Şanlıurfa sadeyağı (Urfa yağı) ile tereyağ aromalı bitkisel susuz yağ karışımlarının bazı özelliklerinin belirlenmesi
Determining some characteristics of Sanliurfa sadeyagı (Urfa fat) and butter flavored vegetable anhydrous fat mixtures
- Tez No: 666292
 - Danışmanlar: PROF. DR. AHMET FERİT ATASOY
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: Gıda Mühendisliği, Food Engineering
 - Yıl: 2021
 - Dil: Türkçe
 - Üniversite: Harran Üniversitesi
 - Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: Gıda Mühendisliği Ana Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 141
Özet
Bu çalışmada koyun ve inek Şanlıurfa sadeyağı ile bu yağların farklı oranlarda (%10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80 ve 90) tereyağ aromalı bitkisel susuz yağ ile karışımlarından elde edilen yağların bazı fizikokimyasal, renk, tekstür, mikrobiyolojik ve duyusal özellikleri araştırılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this study, some physicochemical, color, textural, microbiological, and sensorial properties of ovine and bovine Sanlıurfa sadeyag and mixtures of these sadeyag in different proportions (10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80 and 90%) with butter flavored vegetable anhydrous fat was investigated.