The impact of the electronic services on the performance of Iraqi banks
Elektronik hizmetlerin Irak bankalarının performansına etkisi
- Tez No: 717379
- Danışmanlar: PROF. DR. ENVER ALPER GÜVEL
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2021
- Dil: İngilizce
- Üniversite: İstanbul Gedik Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 88
Özet
Araştırma, bankaların, bankacılık hizmetlerinin ve elektronik hizmetlerin rolüne ve bu hizmetlerin yirmi birinci yüzyılda müşterilere ve müşterilere fayda sağlayan modern çıkarlar ve gelişme üzerindeki etkisine odaklanmakta ve iş dünyasının tanık olduğu bilginin gelişimine dayanmaktadır. bugün çevre. Ve her seviyede. Bu gelişmenin özelliklerinin, sadece bankacılık hizmetlerinin dağıtım kanalı değil, doğrudan değişim ve internet bankacılığının devreye girmesi sonucu teknolojinin tanıtımına olan ilgiyi artıran bankacılık sektörünü gölgede bıraktığı açıkça belirtilmektedir. değil, aynı zamanda bankaların. Bu, borsaların dünyaya yayılmasını destekleyen finansal hizmetler endüstrisinden farklıdır. Ayrıca elektronik hizmetler, bankanın kârlılığına önemli bir yatırım olan bankacılık hizmetleri ile modern ve doğrudan teknoloji ağları ile ilgili onaylanmış hizmetlerin etkisi ve bankacılık hizmetleri aracılığıyla müşteriler, müşteriler veya tüketicilerle olan ilişkileri aracılığıyla müşterileri etkilemektedir. Araştırma, Bağdat bankalarındaki elektronik hizmetleri belirlemeyi ve bu elektronik hizmetlerin Bağdat'taki bankalar üzerindeki etkilerini belirlemeyi amaçlamaktadır. performansın 0,01 gibi anlamlı bir düzeyde, Regresyon analizinin sonuçları ayrıca elektronik hizmetler ve performans arasında %97,5'e ulaşan yüksek bir korelasyon katsayısı gösterdi, bu da çalışmanın hipotezinin hatasını gösterir ve seviyenin olumlu bir etkisini gösterir. elektronik hizmetlerin performans düzeyinde, yani daha yüksek elektronik hizmetlerin seviyesi, performans seviyesi ne kadar yüksekse.
Özet (Çeviri)
The research focuses on the role of banks, banking services and electronic services and the impact of these services on modern interests and development in the twenty-first century that benefit clients and customers, and are based on the development of knowledge witnessed by business. environment today. And at all levels. It is clearly noted that the characteristics of this development overshadowed the banking industry, which increased the interest in the introduction of technology, which is the result of the introduction of direct exchange and Internet banking, which are not only the channel of distribution of banking services, but also of banks. This is different from the financial services industry, which promotes the spread of exchanges in the world. In addition, electronic services affect customers through banking services, which is an important investment in the profitability of the bank, as well as the impact of approved services related to modern and direct technology networks and their relationships with customers, customers or consumers through banking services , The research aims to identify the electronic services in the banks of Baghdad and to identify the implications of these electronic services on the banks in Baghdad, also The results showed that there is a positive statistically significant correlation between the level of electronic services and the level of performance at a significant level of 0.01, The results of the regression analysis also showed a high correlation coefficient between the electronic services and performance, reaching 97.5%, which indicates the error of the hypothesis of the study and shows a positive impact of the level of electronic services on the level of performance, that is, the higher the level of electronic services, the higher the level of performance.