Güzel Sanatlar lisesi müzik bölümlerinde uzaktan eğitim sürecinin öğrenci görüşleri doğrultusunda değerlendirilmesi: Konya ili örneği
Evaluation of distance education process in Fine Arts high school music departments in the line of student opinions: The case of Konya province
  1. Tez No: 742227
  2. Yazar: OSMAN SERMİKLİ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ONUR GÜÇLÜ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Müzik, Education and Training, Music
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Necmettin Erbakan Üniversitesi
  10. Enstitü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Güzel Sanatlar Eğitimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Müzik Eğitimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 50
Özet
Bu çalışmada COVID 19 salgınıyla mücadele kapsamında belirli bir süre uzaktan eğitim uygulamış olan Konya Çimento Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümünde 2021-2022 eğitim-öğretim yılında öğrenim gören 58 katılımcının uzaktan eğitim ile ilgili görüşlerinin tespit edilmesi ve sorunlara karşı çözüm önerileri getirilmesi amaçlanmıştır. Çalışmanın amacına uygun olarak anket hazırlanmış elde edilen bulguların istatiksel analizi yapılarak yüzde ve frekans hesaplamaları yorumlanmıştır. Bu çalışmada öğrencilerin uzaktan eğitim sürecinde bağlantı kopması, sunucu yoğunluğu, veri hızı, senkronize vb. sorunlar ile karşılaştıkları tespit edilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this study; It is aimed to determine the opinions of 58 participants about distance education and to propose solutions to the problems, who have had distance education for a particular period of time because of COVID-19 pandemic and having studied in Konya çimento fine art high school Department of Music in the 2021-2022 academic year. In this study, problems which were encountered by students such as disconnection, server busyness, data rate, synchronization were determined in the distance education process of students.