Dijital dönüşüm ve çalışan memnuniyeti: Pandemi dönemi değişen çalışan algısı
Digital transformation and employee satisfaction: Changing employee perception in pandemic era
  1. Tez No: 755681
  2. Yazar: KAAN GÜMÜŞ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. EZGİ YILDIRIM SAATÇİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 87
Özet
Bu araştırma çalışanların iş hayatına dijital dönüşüm ile gelen değişim algısını derinlemesine inceleyerek; uzaktan çalışmanın telekomünikasyon sektöründe çalışanlar üzerindeki etkisini ortaya çıkarmaktır. Araştırmanın örneklemini telekomünikasyon sektöründe faaliyet gösteren üç firmada çalışan 12 kişi oluşturmaktadır. Araştırmada nitel veri analizi benimsenmiş ve çalışanlara açık uçlu sorular yöneltilmiştir. Açık uçlu soruların tercih edilmesindeki amaç çalışanların sınırlama olmaksızın görüşlerini ifade edebilmesi ve çalışanlar üzerindeki etkiye ait derinlemesine veri toplanabilmesidir. Elde edilen veriler Nvivo 12.0 programı ile kategorize edilmiş ve içerik analizi gerçekleştirilmiştir.
Özet (Çeviri)
This research examines the perception of change that comes to business life with digital transformation; to reveal the effect of working from home on employees in the telecommunications sector. The sample of the study consists of 12 people working in three companies operating in the telecommunications sector. Qualitative data analysis was adopted in the research and open-ended questions were asked to the employees through a questionnaire. The aim of choosing open-ended questions is to enable employees to express their opinions without limitations and to collect in-depth data on the impact on employees. The data obtained were categorized by Nvivo 12.0 program and content analysis was carried out.