Telefonlarda ayrıntılı fatura sistemi
Detailed billing system on telephones
- Tez No: 76274
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. H. HALDUN GÖKTAŞ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Eğitim ve Öğretim, Computer Engineering and Computer Science and Control, Education and Training
- Yıl: 1998
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektronik-Bilgisayar Eğitimi Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 90
Özet
TELEFONLARDA AYRINTILI FATURA SİSTEMİ (Yüksek Lisans Tezi) AYHAN TETİK GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Eylül 1998 ÖZET Bu çalışmada telefon ayrıntılı ücretlendirme sistemi tasarlanmış ve gerçek leştirilmiştir. Gerçekleştirilen sistem bir DTMF alıcı devresi, 12 KHz ücret lendirme sinyali algılayıcı devre, bir bilgisayar arabirimi ve yazılımdan oluşmaktadır. Bu sistemle santral türünden bağımsız olarak her türlü görüşme ve özel servis işlemlerine ait ücret, görüşülen numara, konuşma tarihi, süresi, kaydedilmekte istenirse görüşme sonunda, istenirse aylık dosyalar halinde bilgi alınabilmektedir. Bilim Kodu Anahtar Kelimeler Sayfa Adedi Tez Yöneticisi 626.05.01 Ayrıntılı ücretlendirme 80 Yrd. Doç. Dr. H. Haldun GÖKTAŞ
Özet (Çeviri)
DETAILED BILLING SYSTEM ON TELEPHONES (Master's Thesis) Ayhan TETİK GAZI UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY September,1998 ABSTRACT In this study, detailed billing system on telephone is projected and realized.The realized system consists of a DTMF receiver circuit, a 12 KHz billing signal perceptive circuit, a computer interface and a software. By this system, independent from exchange type, bill of every telephone call and special service operations, called number, calling date and time of the call is registered and if wanted after the call or as a file of a mounth, information can be got. Science Code Key Words Page Number Adviser 626.05.01 Detailed billing 80 Assist. Prof. Dr. H. Haldun GÖKTAŞ