Ankara-Malıköy Taşocağı kırmataş çakılı ile Kızılırmak doğal agregasından yapılan betonlarda karışım suyu üzerine bir araştırma
Research on mixing preparation of concrete experimental comparision
  1. Tez No: 76342
  2. Yazar: TEVFİK DEMİREZEN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MEHMET ORHAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
  7. Yıl: 1998
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Yapı Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 47
Özet
Bu çalışmada Ankara-Maliköy Taşocağı kırmataş çakılı ve Kızılırmak Doğal agregasından yapılan betonların karışım suyu ile TS 802'de (Beton Karışım Hesaplan) maksimum dane çapı 32 mm olan doğal agrega ile yapılan betondaki karışım suyu miktarlarının deneysel olarak mukayesesi yapılmış ve beton agregası olarak maksimum 32 mm çapında kırmataş çakıl kullanıldığında; karışım suyu, çökme (slump) ve agrega granülometri sinin fonksiyonu olarak belirlenmiştir.
Özet (Çeviri)
In this work, experimental comparison of concrete mixing preparation which is done by Ankara-Malıköy stone quarry broken stones, Kızılırmak natural agregate and natural agregate with maximum diameter 32 mm in TS802 (concrete mixing design) has been done. In conclusion, it is indicated that mixing preparation is the funtion of slump and agregate granulometric composition if it is used maximum 32 mm diameter broken stones.