The impact of task prioritization on employees' performance
Görev önceliklendirmesinin çalışan performansına etkisi
- Tez No: 798850
- Danışmanlar: DR. BELLA GULSHAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 66
Özet
Araştırma çalışması, işin doğasına göre çalışanların performansı üzerinde görevlere öncelik verilmesinin önemini açıklamaktadır. Çalışma, görev önceliklendirmesinin çalışanın performansı üzerindeki olumlu etkisini açıklamaktadır. Önceki araştırmalar, çalışanın işinde görev önceliklendirmesinin değerini artırmak için farklı strateji ve yöntemlerin anlaşılmasına yardımcı olur. Esnek çalışma ortamı yönetiminde bilgi, işin verimliliğini artırmak için önemli bir rol oynar çünkü çalışanların görevleri önceliklendirmenin ilk aşamasında kılavuzlara ihtiyacı vardır. Zaman yönetimi, görevleri etkin bir şekilde önceliklendirmekle başa çıkmak için en iyi stratejilerden biridir. Örgütlerin esnek ortamı, görev önceliklendirmede çalışanların performansını da etkiler. Ödüller ve teşvikler, çalışanları işlerinde motive etmede ve görevlerini önceliklendirmelerinde önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle, ödül ve teşviklerin çalışanların performansı üzerinde etkisi vardır. Çalışmanın tavsiyesi, organizasyonda daha iyi performans için görev önceliklendirme sürecini iyileştirebilecek zaman yönetimi, kaynak yönetimi, güçlü iletişim, esnek kültür, ödüller ve teşviklerin önemini de açıklamaktadır.
Özet (Çeviri)
The research study describes the importance of prioritizing tasks on the performance of the employees according to the nature of the work. The study describes the positive impact of task prioritization on the employee's performance. Previous researches help to understand the different strategies and methods to increase the value of task prioritization in the employee's work. In flexible work environment management, knowledge plays an important role to increase the efficiency of work because employees need guidelines in the initial stage of prioritizing tasks. Time management is one of the best strategies to deal with prioritizing tasks effectively. The flexible environment of the organizations also affects the performance of the employees in task prioritization. Rewards and incentives play an important role in motivating the employees in their work and due to which they prioritize their tasks. Therefore, rewards and incentives have an impact on the performance of employees performance. The recommendation of the study also describes the importance of time management, resource management, strong communication, flexible culture, rewards, and incentives that can improve the process of task prioritization for better performance in the organization.