The impact of the boycott campaigns for Israeli products on the behavior of the Palestinian consumer toward the local product
İsrail ürünlerine yönelik boykot kampanyalarının Filistinli tüketicinin yerli ürüne yönelik davranışlarına etkisi
- Tez No: 801394
- Danışmanlar: DOÇ. DR. AYÇA CAN KIRGIZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2023
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 81
Özet
Bu çalışmanın amacı boykot kampanyalarının Filistinlilerin İsrail ürünlerine yönelik tüketici davranışları üzerindeki etkisini araştırmaktır. Çalışma, Filistinli tüketicilerin boykot girişimleri arasındaki farkındalık düzeyini değerlendirmeyi, tutumlarını incelemeyi ve boykotların İsrail ekonomisi ve hükümet politikaları üzerindeki algı etkisini anlamayı amaçlıyor. Çalışma, değişkenlerin doğasına bağlı olarak Pearson'un korelasyon katsayısı veya Spearman'ın sıra korelasyon katsayısı gibi korelasyon testleri kullanan bir anket kullanan bir grup Filistinliyi analiz ediyor. Bu testler, değişkenler arasındaki ilişkilerin gücünü ve yönünü değerlendirecektir. Sonuçlar, İsrail ürünlerinin boykotunun Filistinli tüketicinin davranışları üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu gösteriyor.
Özet (Çeviri)
The purpose of this study is to investigate the impact of boycott campaigns on Palestinian consumer behavior toward Israeli products. The study aims to assess the level of awareness among Palestinian consumers regarding boycott initiatives, examine their attitudes, and understand the perceived impact of boycotts on the Israeli economy and government policies. The study analyzes a group of Palestinians employing a questionnaire using correlation tests, such as Pearson's correlation coefficient or Spearman's rank correlation coefficient, depending on the nature of the variables. These tests will assess the strength and direction of the relationships between variables. The results show There is a positive impact of the boycott of Israeli products on the behavior of the Palestinian consumer.