Pes etme
Dont give up
- Tez No: 808852
- Danışmanlar: PROF. DR. OĞUZ MAKAL
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Güzel Sanatlar, Fine Arts
- Yıl: 2023
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Beykent Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
- Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
- Sayfa Sayısı: 39
Özet
Sinema öğrencisi olan Fahrettin, en büyük tutkusu olan sinema okulunda okuyarak film yönetmeni olmak için kısa filmini çekmek zorundadır. Ancak maddi imkansızlık nedeniyle zorunlu olarak baba mesleği aşçılık yapacaktır. Yıllar önce film çekmesi arzusunun ağır basmasıyla kız arkadaşından da ayrılmıştır. Film çekemediği bu süre içinde Fahrettin fiziksel ve psikolojik olarak çöküntüye uğramıştır. Sonuçta Kültür Bakanlığı desteği başvurusunu sağlayınca, tüm zorluklar geride kalmış, yönetmen olma yolu için tutkusu ve hayalleri sayesinde önü açılmıştır.
Özet (Çeviri)
Fahrettin, a cinema student, has to shoot his short film in order to become a film director by studying at the cinema school, which is his biggest passion. However, due to financial impossibility, his father's profession was a cook and he did the same. Years ago, he broke up with his girlfriend because of his desire to shoot a movie. During this time, he couldn't able to shoot a movie and due to that Fahrettin was physically and psychologically depressed. When the support of the Ministry of Culture was presented to Fahrettin, all the difficulties were left behind, and thanks to his passion and dreams, he paved the way to become a director.