İl emniyet müdürlüğü asayiş şube müdürlükleri büro otomasyon sistemi
Office otomation system for city police department-public order sections
  1. Tez No: 83992
  2. Yazar: EKREM OYUN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. HASAN HÜSEYİN ÖNDER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Eğitim ve Öğretim, Computer Engineering and Computer Science and Control, Education and Training
  7. Yıl: 1999
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 73
Özet
İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRLÜKLERİ BÜRO OTOMASYON SİSTEMİ (Yüksek Lisans Tezi) Ekrem OYUN GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ OCAK -1999 ÖZET Bu tezde, İl Emniyet Müdürlükleri Asayiş Şube Müdürlüğü hizmetlerinin bilgisayar ortamında yürütülebilmesi hedeflenmiştir. Oluşturulan otomasyon sistemi ile Asayiş Şube Müdürlüklerinin mevcut görevlerinde geleneksel yöntemler terk edilerek, yazışmalarda daktilo kullanımı ortadan kaldırılmış, bürolarda görevli personel sayısında belli bir azalma meydana gelmiş, hizmette verimliliğin artırılmasının yanında düzenli ve kolay erişilebilir bir olay-şahıs arşiv sistemi oluşturulmuştur. Çalışmada, FoxPro 2.6 For Windows, veritabanı yönetim sistemi ve uygulama geliştirme aracı olarak seçilmiştir. Bilim Kodu : 2400 Anahtar Kelimeler : Suç ve suçlu bilgileri Sayfa Adedi : 63 Tez Yöneticisi : Doç. Dr. Hasan Hüseyin ÖNDER
Özet (Çeviri)
OFFICE OTOMATION SYSTEM FOR CITY POLICE DEPARTMENT- PUBLIC ORDER SECTIONS ( M. Sc. Thesis ) Ekrem OYUN GAZİ UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY January 1998 ABSTRACT The objective of this work is to make it possible for City Police Department-Public Order Sections to serve by using information technologies. An automated information system was developed and established at the end. Public Order Sections left their traditional work methods and classical type writers as a result of using this system. Furthermore the number of stuff who must work in offices decreased and the productivity increased. In addition a criminal archieve system which is well-systematic and reachable was taken form and astablished. FoxPro 2.6 For Windows was chosen to be the Database Management System and the Application Development tool in this study. Science code Key Words Page number Adviser 2400 Criminal Archieve 63 Assoc. Prof. Dr. Hasan Hüseyin ÖNDER