Uzaktan eğitim teknolojilerinin araştırılması ve örnek bir uygulama
  1. Tez No: 84080
  2. Yazar: ALİ ENGİN EROĞLU
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. E. MURAT ESİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 1999
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü
  10. Enstitü: Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 80
Özet
IV ÖZET Uzaktan Eğitim gelişmiş toplumlarda gün geçtikçe daha fazla önem kazanan bir konudur. Eğitim binlerce yıldan sonra kitlelere ulaştırılması gereken en önemli kavramlar araşma girmiş bulunuyor. Uzaktan eğitimin fırsat eşitliğine sebep olan yaklaşımları kitlelerde devrimci değişikliklere sebep olmaktadır. Daha fazla eğitim, sürekli eğitim, yetişkin eğitimi gibi konular Uzaktan Eğitimin ana ilgi alanlarıdır. Projemiz bu konunun detaylı olarak incelenmesi ve örnek bir uygulamayı kapsar. Uygulamamızda Uzaktan Eğitimin İnternet üzerinde etkileşimli olarak nasıl uygulanabileceğini gösterdik. Bu amaçla da internet üzerinde uygulama geliştirmek için kullanılan çeşitli teknolojileri kullandık.
Özet (Çeviri)
SUMMARY Distance Learning is the leading topic in today's developing countries. Since the thousands of years; now, education has become the main concept that should be transmitted to the great mass of people. The approach of Distance Learning which allows, equal opportunities of education to the people radically changes the vision of people. Topics such as more education, continuous education, adult education are Distance Learning's main concern. Our project includes the research of this topic and a sample Distance Learning software. In our application we showed an implementation of Distance Learning in Internet environment. To implement our project we used some popular internet development tools and platforms.