Pudra şeker değirmeni tasarımı
Design of powder sugar mill
  1. Tez No: 84504
  2. Yazar: SAVAŞ KÖKSALOĞLU
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. NEJAT KIRAÇ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Makine Mühendisliği, Mechanical Engineering
  7. Yıl: 1999
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Makine Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 44
Özet
IV ÖZET Artan dünya nüfusunun gıda ihtiyacını karşılamak üzere değişik sektörlerde yoğun çalışmalar yapılmaktadır. Ülkemizde de gıda sektörü hızla geliştiğinden, gerekli makine ve teçhizatı imal etmek üzere makine imalatçıları farklı boyutlarda ve farklı dizaynlarla bu endüstriye girmişlerdir. Bu noktadan hareketle, yapılan çalışmada bisküi sanayiinde kullanılan ve ana elemanlardan sayılan Pudra Şeker Değirmeni tasarımı gerçekleştirilmiştir.. Yapılan çalışmanın ilk bölümünde hesaplamalar, diğer bölümünde ise imalat için gerekli dizaynlar yapılarak, sonuçlar resmedilmiştir. Anahtar Kelimeler : Pudra Şeker Değirmeni, Hareketli Aktif Eleman, Sabit Aktif Eleman
Özet (Çeviri)
SUMMARY Specific investigations are done in order to meet the need of food for the increasing world population. Since food industry is increasing rapidly and necessity for the food machinery has came to result for the machine production firms in different capacities. İn this thesis, we have dealed with the design of a sugar powder grinding mill. At first, necessary calculations and then design for the production have been done. Keywords : Sugar Powder Mill, Rotor, Stator