Analog ve sayısal bina içi gezgin haberleşme sistemlerinin modellenmesi
Modellin of analog and digital indoor mobile communication systems
  1. Tez No: 85877
  2. Yazar: KADİR KAYA PAÇACI
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. AYSEL ŞAFAK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Fizik ve Fizik Mühendisliği, Physics and Physics Engineering
  7. Yıl: 1999
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Fizik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 117
Özet
ANALOG VE SAYISAL BİNA İÇİ GEZGİN HABERLEŞME SİSTEMLERİNİN MODELLENMESİ (Yüksek Lisans Tezi) Kadir Kaya PAÇACI GAZI ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Şubat 1999 ÖZET Bu çalışmada, analog ve sayısal bina içi gezgin haberleşme sistemlerinin kullanıldığı hücresel gezgin haberleşme sistemlerinin ortak kanal enterferans problemi, sistem ve spektrum verimliliği incelenmiştir. Bulunan sonuçlar, analog ve sayısal bina içi gezgin haberleşme sistemlerinin modellemesi için deneysel ve teorik olarak karşılaştınlmıştır. Bilim Kodu : 404.03.01 Anahtar Kelimeler : Bina içi yayılma, hücresel sistemler, sinyal zayıflaması, gezgin haberleşme, spektrum verimliliği, enterferans Sayfa Adedi : 101 Tez Yöneticisi : Yrd. Doç. Dr. Aysel ŞAFAK
Özet (Çeviri)
II MODELLING OF ANALOG AND DIGITAL INDOOR MOBILE COMMUNICATION SYSTEMS (M. Sc. Thesis) Kadir Kaya PAÇACI GAZI UNIVERSITY INSTITUTE OF SCD2NCE AND TECHNOLOGY February 1999 ABSTRACT In this study, the co-channel interference problem, system and spectrum efficiency of the analog and digital indoor mobile cellular communication systems were examined. For modelling of the analog and digital indoor mobile cellular communication systems, the resulsts were compared experimentally and theoretically. Science Code : 404.03.0 1 Key Words : Indoor propagation, cellular systems, signal attenuation, mobile communication, spectrum efficiency, interference Number of Pages : 101 Advisor : Assoc. Prof. Dr. Aysel ŞAFAK