Institutional investors, corporate governance, and the power ofreputation
Kurumsal yatırımcılar, kurumsal yönetim ve itibar gücü
- Tez No: 917246
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ PABLO IGLESİAS-RODRİGUEZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Hukuk, Law
- Yıl: 2023
- Dil: İngilizce
- Üniversite: University of Sussex
- Enstitü: Yurtdışı Enstitü
- Ana Bilim Dalı: Hukuk Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Hukuk Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 54
Özet
Finansın sürekli değişen manzarasında, kurumsal yatırımcılar, Avrupa Birliği (AB) ve ötesinde pasif gözlemcilerden kurumsal yönetimin etkili mimarlarına dönüşmüştür. Bu makale, onların derinleşen katılımının arkasındaki motivasyonları ve AB içindeki sürdürülebilirlik ve yönetimi teşvik etmedeki rollerini inceliyor. Bu evrimin merkezinde, Çevresel, Sosyal ve Yönetim (ESG) faktörlerine öncelik veren milenyum neslinin yükselişi yer alıyor ve bu durum, kurumsal yatırımcıları stratejilerini yeniden şekillendirmeye zorluyor. Ayrıca, bu birbirine bağlı çağda itibarın önemi büyük rol oynuyor ve kurumları itibarlarını korumak ve geliştirmek için daha güçlü bir şekilde katılmaya yönlendiriyor. Bu keşif, itibar, milenyum neslinin ESG öncelikleri ve pasif yatırımlar gibi temaları birleştiren kritik bir bağlantı olan EFAMA Yönetim İlkeleri Kodu'na odaklanmaktadır. EFAMA Kodu'nu derinlemesine inceleyerek bu önemli unsurları birbirine bağlamayı amaçlıyoruz ve bunların toplu etkilerini kapsamlı bir şekilde anlamaya çalışacağız. İlerlerken, yalnızca mevcut manzarayı aydınlatmakla kalmayacak, aynı zamanda uygulanabilir politika önerileri de sunacağız. Bu içgörüler, AB içinde daha işbirlikçi, duyarlı ve sürdürülebilir bir finansal gelecek için yol açacaktır.
Özet (Çeviri)
In the ever-shifting landscape of finance, institutional investors have transformed from passive observers to influential architects of corporate governance in the European Union (EU) and beyond. This essay explores the motivations behind their deepening engagement and their role in promoting sustainability and governance within the EU. At the heart of this evolution is the rise of the millennial demographic, which prioritizes Environmental, Social, and Governance (ESG) factors, compelling institutional investors to realign their strategies. Moreover, the importance of reputation looms large in this interconnected era, driving institutions to engage more robustly to protect and enhance their standing. This exploration focuses on the EFAMA Stewardship Code, which serves as a critical link connecting themes such as reputation, millennial ESG priorities, and passive investments. By delving into the EFAMA Code, we aim to interconnect these vital threads, offering a comprehensive understanding of their collective impact. As we proceed, we will not only illuminate the present landscape but also present actionable policy recommendations. These insights pave the way for a more collaborative, responsive, and sustainable financial future within the EU.