The impact of digitalization on work behavior: Banking sector in Morocco
Dijitalleşmenin çalışma davranışı üzerindeki etkisi: Fas'ta bankacılık sektörü
  1. Tez No: 932456
  2. Yazar: SOUFIANE OUIJJANE
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. SABRİ ÖZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bankacılık, Uluslararası Ticaret, İşletme, Banking, International Trade, Business Administration
  7. Yıl: 2024
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İstanbul Ticaret Üniversitesi
  10. Enstitü: Dış Ticaret Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Uluslararası Ticaret Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 73
Özet
Bu araştırma, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde bir Yüksek Lisans tezinin bir parçası olarak, dijital dönüşümün iş davranışı üzerindeki etkisini kapsamlı bir şekilde araştırmayı amaçlamaktadır. Fas'taki CIH Bankası'na odaklanan ve nicel metodolojileri kullanarak gerçekleştirilen bu çalışma, dijitalleşme ile çalışan davranışı arasındaki karmaşık ilişkiyi ayırt etmeyi hedeflemektedir. Belirleyici faktörleri ve etkilerini tanımlayarak, araştırma dijital devrimin iş davranışı dinamiklerini nasıl şekillendirdiğine ve yeniden şekillendirdiğine daha derin bir anlayış sunmaya katkıda bulunmaktadır.
Özet (Çeviri)
This research, part of a Master's thesis at Istanbul Commerce University, aims to comprehensively investigate the impact of digital transformation on work behavior. Focusing on CIH Bank in Morocco and employing quantitative methodologies, the study seeks to discern the intricate interplay between digitalization and employee behavior. By identifying pivotal factors and their implications, the research contributes to a more profound comprehension of how the digital revolution shapes and reshapes work behavior dynamics.