Exploring self-artist identity through hybrid animation
Hibrit animasyon yoluyla kişisel sanatçı kimliğini keşfetmek
- Tez No: 939580
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ MAREK BRZOZOWSKI
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Güzel Sanatlar, Fine Arts
- Yıl: 2025
- Dil: İngilizce
- Üniversite: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi
- Enstitü: Ekonomi ve Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İletişim ve Tasarım Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 88
Özet
Bu tez, deneysel animasyon filmim I Was So Afraid Of You Running Away'e eşlik etmektedir. Çalışma, deney ve analog animasyon teknikleri aracılığıyla görsel kimliğimin gelişimini incelemektedir. Deneysel animasyon tarihindeki önemli anların analiz edilmesi yoluyla, sanatsal dilimi şekillendiren özgün hikâye anlatım yaklaşımlarını keşfettim ve uyguladım. Dijital üretimden uzaklaşarak gerçekleştirdiğim bu proje, analog yöntemlerin yaratıcı pratiğimi nasıl genişlettiğini ortaya koymaktadır. Filmin teknik ve tasarımsal bileşenlerine de bu çalışmada ayrıntılı olarak yer verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis accompanies my experimental animation film, I Was So Afraid Of You Running Away. It explores the development of my visual identity through experimentation and analog animation techniques. By analyzing key moments in the history of experimental animation, I discovered and applied unique storytelling approaches that shaped my artistic language. Moving away from digital production, the project highlights how analog methods expanded my creative practice. The technical and design aspects of the film are also detailed in this paper.