Ekonomik suçlar ve bankacılık suçları bağlamında bankacılık düzenine karşı işlenen suçlar
Crimes against banking regularity in the context of economic crimes and banking crimes
  1. Tez No: 125085
  2. Yazar: SELMAN DURSUN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. FATİH S. MAHMUTOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Hukuk, Kamu Yönetimi, Law, Public Administration
  7. Yıl: 2002
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Kamu Hukuku Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 343
Özet
Öz“Ekonomik Suçlar ve Bankacılık Suçlan Bağlamında Bankacılık Düzenine Karşı İşlenen Suçlar”ismini taşıyan tezimizin amacı, ülkemizde, özellikle son yıllarda güncel hale gelen ekonomik suçlar ve bankacılık suçları bağlamında, klasik suç tiplerinden farklı ve bankacılık alanına özgü suçlar olan,“Bankacılık Düzenine Karşı İşlenen Suçlar”ın sistematik bir şekilde incelenmesidir. Bu amaç doğrultusunda tez, konunun bağlam kısmını oluşturan“Ekonomik Suçlar ve Bankacılık Suçlan”, konunun özel hukuku ve idare hukuku yönünün yer aldığı“Bankacılık Düzeni”ve ceza hukuku irdelemesinin yapıldığı“Bankacılık Düzenine Karşı İşlenen Suçlar”şeklinde üç bölümden oluşmaktadır. ABSTRACT This thesis's name is“Crimes Against Banking Regularity in the Context of Economic Crimes and Banking Crimes”. The aim of the thesis is studying“Crimes Against Banking Regularity”which are the different crimes from classic crime forms and are the crimes peculiar to banking area, with the systematic form, in the context of economic crimes and banking crimes which become actual in our country in recent years. In the direction of this aim, thesis consists of three chapters that“Economic Crimes and Banking Crimes”(first chapter) which is the study of context of the subject,“Banking Regularity”(second chapter) which comprises the private law and administrative law aspect of the subject and“Crimes Against Banking Regularity”(third chapter) which includes the study of the penal law. in
Özet (Çeviri)