İnternet tabanlı PIC16F84 eğitimi
Internet based PIC16F84 education
- Tez No: 125911
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. H. HALDUN GÖKTAŞ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2002
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 154
Özet
r^ı??// İNTERNET TABANLI PIC16F84 EĞİTİMİ (Yüksek Lisans Tezi) Neslihan KURAT GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Ocak 2002 ÖZET Bu tezde, mikroişlemciler üzerine uzaktan eğitimi amaçlı makaleler hazırlanmış ve yardımcı animasyonlar oluşturulmuştur. Mikroişlemciler içinden en çok kullanılanlardan birinin PIC16F84 olduğu tespit edilmiştir. Mikroişlemcinin komutları ve program yapısı incelenmiş ve animasyonlar için ön hazırlık olarak devresi kurulup komutları ve örnek programları irdelenmiştir. Girdilere göre çıktılara bakılarak komutlar ve programlar anlaşılmıştır. Animasyonlar, sonuçlardan faydalanarak hazırlanmıştır. Animasyonda kullanılan örnek programlar java dilinde geliştirilmiştir. Bilim Kodu : 626.05.06 Anahtar Kelimeler : Mikroişlemci, PIC16F84, animasyon, PIC, uzaktan eğitim Sayfa Adedi : 139 Tez Yöneticisi : Yrd. Doç. Dr. Halim Haldun GÖKTAŞ f^grftAWBsmii
Özet (Çeviri)
11 INTERNET BASED PIC16F84 EDUCATION (M. Sc. Thesis) Neslihan KURAT GAZİ UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY January 2002 ABSTRACT In this study, articles related to remote learning of microprocessors has been put forward and computer aded animations have also been prepared. One of the most commonly used misroprocessors is PIC16F84 has been selected for the Project. The instruction set of the microprocessors has been examined long with the program structure. For the animation, a circuity for the microprocessor has been setup to examine the instructions and sample, programs. These examinations gave us the ağabeylity to clearly undestand the details of the instructions and the programs. Afterwards the animations has been developed using these results. The animated sample programs are written in Java. Science code : 626.05.06 Key words : Microprocessor, PIC16F84, animation, PIC, distance learning Page number : 139 Adviser : Yrd. Doç. Dr. Halim Haldun GÖKTAŞ