Küçük ve orta boy işletmelerin karşılaştıkları finansal sorunları analizi Kars ili merkezinde bir uygulama
  1. Tez No: 146860
  2. Yazar: KORAY BULUT
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ZEKİ DOĞAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2004
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kafkas Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 55
Özet
ÖZET Bu çalışmanın amacı, Kars ilinde faaliyet gösteren küçük ve orta boy imalat işletmelerinin karşılaştıkları finansal sorunları tespit etmek ve çözüm önerileri geliştirmektir. Bu amaçla, ildeki küçük ve orta boy işletmeler belirlenerek anket ve yüz yüze görüşme yöntemi ile finansal sorunlar tespit edilemeye çalışılmıştır. Anketlerden elde edilen sonuçlar ki-kare analiz yöntemiyle aralarında anlamlı bir fark olup olmadığı tespit edilmeye çalışılmıştır.
Özet (Çeviri)
SUMMARY The aim of this study is to determine the financial problems of the small and midium size interprises functioning in Kars province and develop some suggestions of solution. In this study the small and medium size interprises were determined and the financial problems were tried to be determied by mems of questionnaires and few to face meeting the results obtuined from the questionnaires were evaluted by by k-square analysis metlod and it was tried to determine mather there was a significant difference between Them.