Traktörlerde çeki performansı üzerine bazı faktörlerin etkisi
The effect on the traction performance of some factors in tractors
  1. Tez No: 185770
  2. Yazar: HANİFİ KÜÇÜKSARIYILDIZ
  3. Danışmanlar: PROF.DR. KAZIM ÇARMAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ziraat, Agriculture
  7. Yıl: 2006
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Selçuk Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Makine Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 51
Özet
ÖZETYüksek Lisans TeziTRAKTÖRLERDE ÇEKİ PERFORMANSI ÜZERİNE BAZI FAKTÖRLERİNETKİSİHanifi KÜÇÜKSARIYILDIZSelçuk Üniversitesi Fen Bilimleri EnstitüsüMakine Eğitimi Anabilim DalıDanışman : Prof.Dr.Kazım ÇARMAN2006, 39 SayfaJüri : Prof.Dr. Kazım ÇARMANDoç.Dr. Mustafa ACAROĞLUYrd.Doç.Dr. Ali KAHRAMANBu çalışmada, dört farklı aks yükü, üç farklı lastik basıncı ve dört farklı çekikuvvetinin traktörün çeki performansını belirlemek üzere; patinaj, çeki gücü,dinamik çeki oranı, çeki verimliliği ve özgül yakıt tüketimi değerleri belirlenmiştir.Denemeler, beton zeminden oluşan traktör çeki gücü deney pistindeyapılmıştır.
Özet (Çeviri)
ABSTRACTMaster ScienceTHE EFFECT ON THE TRACTION PERFORMANCE OF SOME FACTORS INTRACTORSHanifi KÜÇÜKSARIYILDIZSelçuk UniversityGraduate School of Natural and Applied SciencesDepartment of Mechanical EducationSupervisor : Prof.Dr.Kazım ÇARMAN2006, 39 PageJury : Prof.Dr.Kazım ÇARMANAssoc.Prof.Dr.Mustafa ACAROĞLUAssist.Prof.Dr. Ali KAHRAMANIn this study, effects of four different axle load, three different inflationpressure and four different drawbar pull on tractive performance was determined.The experiments were carried out on concrete surface in drawbar powerrunning track.