T.C. İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümü ileri alan dersleri hakkında öğrenci ve uzmanlarının görüşleri
The views of the students and experts on T.C. Inonu University Training Faculty Department of Computer and Education Technologies, advanced field lessons
  1. Tez No: 190155
  2. Yazar: MURAT KILINÇ
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. UĞUR BAŞBOĞAOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Eğitim ve Öğretim, Computer Engineering and Computer Science and Control, Education and Training
  7. Yıl: 2006
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İnönü Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Eğitim Bilimleri Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Eğitim Programları ve Öğretim Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 115
Özet
Bu çalışmanın amacı, T.C. nönü Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Bilgisayar veÖğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü leri Alan Dersleri Hakkında Öğrenci veUzmanlarının Görüşlerini belirlemektir.Araştırmanın evrenini ve örneklemini T.C. nönü Üniversitesi, Eğitim Fakültesi,Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü'nde öğrenim gören öğrenciler,nönü Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Bölümü Öğretim Görevlileri veMalatya Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okullarda görev yapan BilgisayarÖğretmenleri oluşturmaktadır.Çalışmada veriler anket ve görüşme formu yoluyla toplanmıştır. Veriler MSEXCEL kullanılarak yorumlanmıştır. Yorumlarda frekans, yüzde, aritmetik ortalamave ki kare kullanılmıştır. Değişkenlerin etkisinin manidarlığı 0.05 düzeyindesorgulanmıştır.
Özet (Çeviri)
The aim of this study is ?to designate the views of the students and experts on T. C.Inonu University, Training Faculty,Department of Computer and Education Technologies,Advanced Field Lessons?The universe and exemplary of this research comprises the students of T.C. InonuUnivesity, Training Faculty of Inonu University Profession Colloge Department of Computerand the computer teachers working in the schools connected with Malatya NationalEducation Directorship.The datas in the study were collected by questionnaires and interview forms. Thedatas were evaluated by Microsoft Excel Programs. In the evaluations, frequency,percentage, arithmetical mean and chi-square methods were used. The effects of thevariables were tested at the 0.05 level of significance.Key words :Computer and Education Technologies,Advanced Field Lessons,Computers Supported Training