Çalışma hayatı ve organizasyonlarda değişim, değişim yönetimi ve değişim yönetimi üzerine örnek bir uygulama - Lafarge Türkiye Çimento Grubu-
Changing at labor life and organizations, change management and a sample practice about change management-Lafarge Turkey Cement Group-
- Tez No: 218427
- Danışmanlar: PROF. DR. CEM KILIÇ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Labour Economics and Industrial Relations
- Yıl: 2008
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 115
Özet
Değişimi yönetmek, değişime etki ederek onu amaçlarınız doğrultusunda kullanmaktır. Değişimin tanımı ve çalışma hayatı ve organizasyonlarda değişimi ele aldığımız ilk bölümden sonra, değişimin nasıl yönetildiğini benim bakış açımla ele aldık. Burada genel olarak, etkili bir değişim yönetimi için planlama, geliştirerek değiştirme, ihtiyaçları belirleme, yeni vizyonu oluşturma, değişim yöneticileri, etkili iletişim, uyum ve cesaretlendirme kavramları etrafında değişim yönetimini açıkladık. Daha sonra, değişimin neden olabileceği problemlere de değinerek bir alan araştırması ve bunun analiz edilmesiyle de sürecimizi tamaladık. Değişim, yetenekleriniz etrafında gelişmektir.
Özet (Çeviri)
Change management is using the change for your aims by affecting it. After first chapter, which we discuss the description of change and changes at the labor life and organizations, we look at the how to manage the change in my view. Here is, generaly we explain an effective change management with these conseptions; planing for managing, changing with evolution, seting the requirements, making the new vision, change managers, effective communication, adaptation and encourage. After, we finished our process by refer to problems which may change create. And an analize of a research. Change is an evolution around your abilities.