Gazi Üniversitesi Ggazi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Ana Bilim Dalı öğrenci profili
Student profile of the Music Education Program Department of Fine Arts Education Gazi Faculty of Education Gazi University
  1. Tez No: 218502
  2. Yazar: ASLI DENİZ İSSİ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. ERDAL TUĞCULAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Eğitim Bilimleri Bölümü
  12. Bilim Dalı: Müzik Öğretmenliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 106
Özet
Araştırmada, Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar EğitimiBölümü Müzik Öğretmenliği Ana Bilim Dalında okumakta olan öğrencilerin profilibelirlenmiştir.Araştırmanın evrenini ve örneklemini 2007-2008 eğitim-öğretim yılıiçerisinde Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi BölümüMüzik Öğretmenliği Ana Bilim Dalı lisans 1, 2, 3 ve 4. sınıflarda okuyan 176öğrenci oluşturmaktadır. Araştırmanın örneklemini bu öğrenciler arasındanulaşılabilen 155 kişi oluşturmaktadır. Araştırmada elde edilen verilere anket yolu ileulaşılmıştır. Anket formlarından elde edilen bilgiler frekans ve yüzde olarak ortayakonulmuştur.Araştırma sonucunda Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Güzel SanatlarEğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Ana Bilim Dalında okumakta olan öğrencilerinprofili sosyal, kültürel ve ekonomik yönlerini kapsamak suretiyle elde edilmiştir.Varılan sonuçlara göre önerilerde bulunulmuştur.
Özet (Çeviri)
This study repots on the student profile of the Music Education Program,Departmenr of Fine Arts Education, Gazi Faculty of Education, Gazi University.The studys sample space consists of 1st, 2nd, 3th and 4th year undergraduatestudents that were enrolled in the Music Education Program, Departmenr of FineArts Education, Gazi Faculty of Education, Gazi University in the 2007-2008academic year. The profile is obtained through a questionnarie and the results arereported to fulfill the aims of this research.As a result, a social, cultural and economic profile of the undergraduatestudents in the Music Education Program, Departmenr of Fine Arts Education, GaziFaculty of Education, Gazi University is produced. Finally, some suggestions aremade in regard of the results obtained.