Düzenli yapılan yüzme antrenmanlarının çocukların fiziksel ve fizyolojik parametreleri üzerine etkisi
The effect of regular swimming practice on the children's physical and physiological parameters
  1. Tez No: 225732
  2. Yazar: ERKAN GÜNAY
  3. Danışmanlar: PROF. DR. KADİR GÖKDEMİR, PROF. DR. KEMAL TAMER, PROF. GÜL BALTACI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Spor, Sports
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 86
Özet
Araştırmada düzenli yüzme eğitiminin çocukların fiziksel ve fizyolojik parametreleri üzerine etkisinin araştırılması amaçlanmıştırAraştırmaya 12 elit, 12 performans ve 12 kontrol grubu olmak üzere toplam 36 erkek denek gönüllü olarak katılmıştır.
Özet (Çeviri)
The purpose of this study was to investigate ,the effects of regular swimming instruction on the physical and physiological parametres in elite, performance swimmers and controls12 elite,12 performance and 12 control group totally 36 male participated in the research consent form.