Arap dilinde çoğullar konusu ve öğretimi
The subject and teaching of plurals in Arabic language
  1. Tez No: 278175
  2. Yazar: MEHTAP TUNOĞLU
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ERDİNÇ DOĞRU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Doğu Dilleri ve Edebiyatı, Eğitim ve Öğretim, Eastern Linguistics and Literature, Education and Training
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Eğitim Bilimleri Bölümü
  12. Bilim Dalı: Yabancı Diller Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 157
Özet
Çoğullar Konusu ve Öğretimi adlı İmam Hatip Liseleri'nde çoğullar konusu ve öğretimi ile sınırlandırılmıştır. Bu çalışma, özellikle çoğul öğretimi açısından lise müfredatı konularını içermektedir. İmam Hatip Liselerinde çoğullar konusunun daha anlaşılır ve kalıcı bir şekilde işlenmesine yardımcı olmak için hazırlanan bu tezde uygulama ve değerlendirme çalışması da yapılarak konunun uygulanmasına ışık tutması amaçlanmıştır.
Özet (Çeviri)
The study which is titled as the subject and teaching of plurals. It is limited by the theme and teaching of plurals at Imam Hatip High Schools. This study especially for teaching of plurals comprises high school curriculum subjects. The purpose of this study which was carried out to assist the way of teaching the plurals in a more comprehensible and permanent way at Imam Hatip High Schools is to offer an insight into the application of the topic by doing application and evaluation.