Basketbol turnuvasının kas hasarı ve toparlanma süresine etkileri
Basketball tournament, the effects of muscle damage investigation and recovery
  1. Tez No: 288891
  2. Yazar: TAHİR KILIÇ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ALİ EMRE EROL
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Spor, Sports
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 204
Özet
Bu çalışmada, bir turnuva esnasında, yoğun ve yüksek yüklenmeli protokoller kadar yüksek değerler görülmese de, arka arkaya maçlar yapan oyuncular, takım sporlarıyla ilişkili kas hasarına maruz kalabilecekleri hipoteziyle yola çıkılmıştır.
Özet (Çeviri)
The hypothesis,that during a tournament, although high values are not observed as dense and high-loaded protocols, players who hold matches succesively can suffer from muscle damage related with team sports, is suggested in this study.Their age average Group.