İlk ve ortaokul öğrencilerinin algılarıyla öğretmenlerin mesleki etik kapsamındaki davranışlarının değerlendirilmesi
Evulation of behaviours of the teachers in the vocational ethic concept by the help of the opininons of primary and secondery school students
- Tez No: 327668
- Danışmanlar: DR. ADİL SERDAR SAÇAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
- Yıl: 2012
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Yeditepe Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Eğitim Yönetimi ve Denetimi Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 138
Özet
İlkokul ve otaokul öğrencilerinin, öğretmenlerinin mesleki etik ilkelere uygun davranıp davranmadıklarına yönelik düşüncelerini belirlemek genel amacıyla aşağıdaki sorulara cevap aranmıştır:1.Öğrencilerin öğretmenlerinin mesleki etik ilkelere uygun olarak davranmalarına yönelik düşünceleri nelerdir?2.Öğrencilerin öğretmenlerinin mesleki etik ilkelere uygun olarak davranmalarına yönelik düşünceleri ile cinsiyetleri arasında bir bağıntı var mıdır?3.Öğrencilerin öğretmenlerinin mesleki etik ilkelere uygun olarak davranmalarına yönelik düşünceleri ile bulundukları öğretim kademeleri arasında bir bağıntı var mıdır?Araştırmada karşılaştırma türü tarama modeli kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this research it is searched to define whether primary and secondary education students' opinions about their teachers behave reasonable to professional ethics and asked for answers following questions:1.What is the students approach regarding to their teacher's reasonable behaves to Professional ethics?2.Is there any association with the students approach regarding to their teacher's reasonable behaves to Professional ethics and their sex?3.Is there any association with the students approach regarding to their teacher's reasonable behaves to Professional ethics and their education level?In this research