Perakende mağaza imajı ve tüketici temelinde incelenmesi: Ankara ilinde bir uygulama
The retail store image and analysis on the consumer perception: An application in Ankara
- Tez No: 375539
- Danışmanlar: DOÇ. DR. CEMALETTİN AKTEPE
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2014
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Pazarlama Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 125
Özet
Bu çalışma mağaza imajı olgusunun indirimli perakende mağazaları için giderek büyüyen önemini ortaya koymak için yapılmıştır. Araştırma Bim ve Meşhur Peynirci mağazalarının Ankara ili Emek, Cebeci, Dikmen ve Gölbaşı semtlerindeki şubelerinde gerçekleştirilmiştir. Verilerin toplanabilmesi için anket yöntemi uygulanmış ve veriler istatistiksel paket program kullanılarak analiz edilmiştir. Elde edilen bulgular ortaya konulan hipotezler doğrultusunda yorumlanmıştır.
Özet (Çeviri)
For this study, the growing importance of store image to reveal the phenomenon of discount retail stores are made for. Labor Research Bim and Meşhur Peynirci stores in Ankara, Cebeci, Dikmen and Gölbaşı districts were branches. Applied to the survey method to collect data, and the data were analyzed using the statistical package program. The findings are interpreted with respect to hypotheses.