Nohut unu kullanımının Siverek tırnaklı ekmek kalitesine etkileri
Effects of chickpea flour on the quality characteristics of Siverek flat bread
- Tez No: 382446
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ALİ YILDIRIM
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Gıda Mühendisliği, Food Engineering
- Yıl: 2015
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Harran Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Gıda Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 82
Özet
Bu çalışmada, ekmeklik buğday ununa % 10 ve % 20 oranlarda nohut unu katılmasının Siverek tırnaklı ekmeğin besinsel, duyusal ve reolojik kalite özelliklerine etkisi araştırılmıştır. Üretilen ekmeklerde kimyasal, fizikokimyasal, reolojik ve duyusal analizler yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this study, effect of addition of 10 and 20 % of chickpea flour to wheat flour on the nutritional, sensory, and rheological properties of Siverek flat bread was researched. Chemical, physico-chemical, rheological and sensory anlysis was performed for produced breads.