Beyin tümörlerinde serum kallikrein düzeylerinin araştırılması
Investigating the levels of serum kallikrein in brain tumors
- Tez No: 399216
 - Danışmanlar: PROF. DR. NEDRET KILIÇ
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: Biyokimya, Biochemistry
 - Yıl: 2015
 - Dil: Türkçe
 - Üniversite: Gazi Üniversitesi
 - Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: Tıbbi Biyokimya Ana Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 79
Özet
Bu çalışmada, iyi huylu ve kötü huylu beyin tümörlü hasta serumlarında, kallikrein 6 (KLK6) ve kallikrein 7 (KLK7) düzeylerinin araştırılması amaçlanmıştır.Çalışma için, iyi huylu ve kötü huylu beyin tümörlü hastalar ile sağlıklılar olmak üzere 3 grup oluşturuldu.
Özet (Çeviri)
In this study, it was aimed to investigate the variations in kallikrein 6 (KLK6) and kallikrein 7 (KLK7) levels in serums of benign and malign brain tumor patients.There were 3 study groups as Group-1: healthy people, Group-2: benign brain tumor patients, Group-3: malign brain tumor patients.There was a significant difference in the levels of KLK6 and KLK7 between the malign brain tumor patients group and the healthy people group (p