The role of social media on event marketing
Etkinlik pazarlama sosyal medyanın rolü
  1. Tez No: 407869
  2. Yazar: SAMMY HORO
  3. Danışmanlar: DR. ADNAN VEYSEL ERTEMEL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Pazarlama İletişimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 77
Özet
Günümüzde hayatın her alanında firmalar arası kıyasıya rekabetin olduğu bir ortamda markaların tüketicilerin artan gücünü lehine kullanması, rekabetçi avantaj elde etmesi için önemli bir strateji olarak öne çıkmaktadır. Bunu gerçekleştirebilmek için tüketicilerin güvenini kazanmak gereklidir. Etkinlik pazarlaması, markaların potansiyel ve mevcut müşterilerle güçlü ilişkiler kurması için önemli bir alternatif stratejidir. Bu sayede müşteriler kendilerini markalar ve ürün ve hizmetlerine daha yakın hissedebilmektedir. Etkinlik pazarlaması, eğlence unsuruyla müşterileri cezbetmektedir. Eğer etkin ve verimli sosyal medya stratejileriyle desteklenirse satış ve gelirlerin artırılmasında önemli katkılar sağlayabilir. Hızla gelişmekte olan sosyal medya, kitleleri etkileşime sokmada çok önemli bir araç haline gelmiştir. Doğru kurgulanmış ve uygulanmış sosyal medya pazarlaması markaların tüketicilerin hafızasında uzun vadede daha kalıcı biçimde yerleşmesini sağlar. Aynı zamanda tüketicilerin gelecekte satınalma trendlerinin tespit edilmesine yardımcı olur. Rekabetin takibine de imkan verir. Hepsinin üstünde, günümüzün yüksek oranda rekabetçi ortamında markaların bu tür farklı araçları kullanarak bütünleştirmesi zaruridir.
Özet (Çeviri)
In today's era when there is too much competition in almost every walk of life, marketers need to be a buyer empowered in every possible way. This aim will help the organizations to attain a competitive edge over their competitors and to assure a sustainable growth. In order to do that it is important to build and win the trust of the prospective customers. Event marketing has helped the marketers in establishing a strong relation with the existing and prospect customers and building a bond between the company and the customers. This will lead potential buyers to get attached with the product or services the company offers. The event marketing creates a sense of joy and fun for the attendees. If backed with effective and efficient social media marketing strategies, event marketing can be a boosting factor for generating sales and revenues. Social media have turned out to be a great tool for engaging mass population. It is rapidly evolving and emerging and connecting people through the world with each other. A well placed and well executed social media marketing help the organization to be better positioned in the mind of the people for a long time. It helps in engaging people. The trends are running on social media assists and facilitate the organizations to forecast the future need and demands of the people. It also provides organizations with great new and innovative ideas about the upcoming products and services. The running trends also give the information about a competitor. All in all, in today's highly competitive environment it is very necessary for the organizations to integrate the different tools of marketing.