Sürekli fonksiyon uzaylarında kardinal değişmezler
The Cardinal invariants in the spaces of continous functions
  1. Tez No: 45575
  2. Yazar: ÇETİN VURAL
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. SÜLEYMAN ÖNAL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 85
Özet
Bu çalışmada X ve Y topolojik uzaylar, a X üzerinde bir kapalı network olmak üzere, Ca(X,Y) uzayının kardinal değişmezleri incelenmiştir. Bu amaçla (*) koşulu adım verdiğimiz bir koşul ve yaklaşma koşullan olarak adlandırdığımız Y1,Y2,Y3,Y4 koşularım tanımladık. Bu koşullar yardımıyla Ca(X,IR) uzayının kardinal değişmezlerine ait sonuçlardan bazılarının genelleştirmeleri elde edildi.
Özet (Çeviri)
In this work the cardinal invariants of the space Ca(X,Y) has been investigated, where X and Y are topological spaces and a is a network on X. For this purpose we have defined a property denoted by (*) and the conditions Y1,Y2,Y3 and Y4 which we called aproximation conditions. We have obtained the generalizations of some results about the cardinal invariants of the space Ca(X,IR).