Havayolu taşımacılığının gelişimi ve Türkiye ekonomisinde ki yeri
Development of air transport and place in Turkey economy
- Tez No: 477559
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ŞEKİP YAZGAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Ekonomi, Ulaşım, İşletme, Economics, Transportation, Business Administration
- Yıl: 2017
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İktisat Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 106
Özet
Ülkemizde yıllar içerisinde havayolu ile taşınan yolcu sayısının hızla artması beraberinde bu sektörden kar elde etme olanaklarını getirmiş ve büyük bir havayolu ekonomisi oluşmaya başlamıştır. Havayolu taşımacılığı ülkemiziz GSYİH'sını, tarım, sanayi, ticaret ve turizm sektörünü yakından ilgilendirmektedir. Özellikle havayolu ve turizm arasında yakın bir ilişki bulunmaktadır.
Özet (Çeviri)
The rapid increase in the number of passengers transported by air in our country over the years has brought the opportunity to profit from this sector and a great airline economy has begun to emerge. Air transport is closely related to the GDP of our country, agriculture, industry, trade and tourism. There is a close relationship between airline and tourism in particular.