Türkiye'de sosyal amaçlı transfer harcamalarının gelişimi üzerine bir örnek: Şanlıurfa ili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı
An example on the development of social purposed transfer expenditures in Turkey: Şanlıurfa Social Assistance and Solidarity Foundation
  1. Tez No: 498791
  2. Yazar: MUSTAFA ERBİL
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ESRA SİVEREKLİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Maliye, Sosyal Hizmetler, İşletme, Finance, Social Services, Business Administration
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Harran Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Maliye Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 133
Özet
Bu çalışmanın konusu Türkiye'de sosyal amaçlı transfer harcamalarının analiz edilmesi ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından gerçekleştirilen sosyal amaçlı transfer harcamalarının Şanlıurfa örneğinde incelenmesidir. Araştırma Türkiye'de gerçekleştirilen sosyal amaçlı transfer harcamalarının incelenmesini ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının Şanlıurfa il merkezinde yapmış oldukları sosyal amaçlı transfer harcamalarının sosyal yardım türleri itibarı ele alınmasını amaçlamaktadır. Çalışma Şanlıurfa il merkezinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yapılan sosyal amaçlı transfer harcamalarının farklı sosyal yardım kalemleri itibarı ile artış ve azalış yönünde değişkenlik gösterdiğini; fakat bu sosyal yardım kalemleri harcamalarının genel toplamında ise her yıl, bir önceki yıla göre sürekli artış içerisinde olduğunu göstermiştir.
Özet (Çeviri)
This research's topic is analyzing the social purposed transfer expenditures in Turkey and investigation of the social purposed transfer expenditures performed by Social Assistance and Solidarity Foundations in Şanlıurfa example. Research aims to investigate of the social purposed transfer expenditures performed in Turkey and to reveal the kinds of social aids of the social purposed transfer expenditures performed by Social Assistance and Solidarity Foundations in the center of Şanlıurfa. This study reveals the increase and decrease in different social aids' items of the social purposed transfer expenditures performed by Social Assistance and Solidarity Foundations in the center of Şanlıurfa, but the research also reveals a continuous increase in the sum total of these social aids' items expenditures, in comparison to the previous year.