Veritabanı programlama dilleri kullanarak öğrenci işleri otomasyonu
- Tez No: 55103
- Danışmanlar: PROF.DR. BİLGE ERDİLLER
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Eğitim ve Öğretim, Electrical and Electronics Engineering, Education and Training
- Yıl: 1996
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 74
Özet
VERITABANI PROGRAMLAMA DİLLERİNİ KULLANARAK Ö?RENCİ İŞLERİ OTOMASYONU ( Yüksek Lisans Tezi ) Mehmet Levent UNALMIŞ GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Ağustos 1996 OZ Bu çalışmada, Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Öğrenci İşleri Bürosunda öğrenci işlemlerinin doğru ve hızlı bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla, büro otomasyonu için bilgisayar programı hazırlanmıştır. Bilgisayar programının hazırlanması aşamasında üç farklı programlama dili üzerinde çalışılmış ve bunlardan en uygun bulunan FoxPro 2.6 For Dos programlama dili kullanılmıştır. Program, yürürlükte olan eğitim-öğretim yönetmeliği incelenerek ve kullanıcı görüşleri alınarak hazırlanmıştır. Anahtar Kelimeler Bilim Kodu Sayfa Sayısı Tez Yöneticisi Otomasyon, Veritabanı 626.02.03 150 Prof.Dr.Bilge ERDİLLER
Özet (Çeviri)
AUTOMATION OF STUDENT OFFICE USING DATABASE PROGRAMMING LANGUAGES (M.Sc.Thesis) Mehmet Levent UNALMIŞ GAZI UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY August 1996 ABSTRACT This thesis report the research work conducted for the development of an office automation program that should be used within the student office of Technical Education Faculty of Gazi University to accomplish the student related procedures more quicly and correctly. In the initial part of writting computer program, three different programming language was used and the FoxPro 2.6 For Dos was found to be the most convenient one. The development of the program was based on studying today's educational programme, rules and taking into acount of operator's views. Key Words Scientific Code Number Of Pages Supervisor Automation, Database 626.02.03 150 Prof.DrBilge ERDİLLER iii