Grupoidler üzerine harmonik analiz
  1. Tez No: 55149
  2. Yazar: TURGUT KARATAY
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. ZİYA ARGÜN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Matematik, Education and Training, Mathematics
  7. Yıl: 1996
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 85
Özet
GRUPOIDLER ÜZERİNE HARMONİK ANALİZ (Yüksek Lisans Tezi) Turgut KARAT AY GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ ARALIK 1996 ÖZET Verilen herhangi bir yerel kompakt Hausdorff G grubu için üzerindeki sınırlı regüler Borel ölçülerinin uzayı M(G) ve dolayısıyla G üzerindeki ölçülebilen ve integrallenebilen fonksiyonların uzayı LJ(G) konvolusyon çarpımı ile birlikte birer Banach cebindirler. Fakat A.K Seda 1974 yılında tamamladığı doktora tezinde G yerel kompakt topolojik bir Hausdorff grupoid olduğunda M(G) ve L!(G) her zaman birer Banach cebiri olmadıklarım gösterdi. Bu tezin amacı bu konularda yeterli bilgiyi derlemektir. Bilim kodu Anahtar kelimeler : Grupoid, Haar ölçüleri. Sayfa adedi : 87 Tez yöneticisi : Doç. Dr. Ziya ARGÜN
Özet (Çeviri)
HARMONIC ANALYSIS ON GROUPOIDS (Master Thesis) Turgut KARATAY UNIVERSITY OF GAZİ DECEMBER 1996 ABSTRACT For given any locally compact Hausdorff topologic group G, the space M(G) and there for L^G) the space of measurable and integrable functions on G are Banach algebra with the convolution product. In 1974 A.K.Seda shoved in his Ph.D thesis that it is not always true that M(G) and L'(G) are Banach algebra when G is a locally compact Hausdorff topologic grupoid. The purpose of this thesis to get a deep survey about those subjects. Science code : Key words : Grupoid, Haar measures Number of page : 87 Supervisor : Ass. Prof. Dr. Ziya ARGÜN II