İnönü üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin girişimcilik düzeylerinin incelenmesi
Investigation of the entrepreneurship levels of inönü University Faculty of Sport Sciences students
  1. Tez No: 610312
  2. Yazar: EMRAH YILDIZ
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ÖZGÜR KARATAŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Spor, Sports
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İnönü Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 58
Özet
Amaç: Bu çalışmanın amacı İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin girişimcilik düzeylerini çeşitli değişkenler açısından incelemektir. Materyal ve Metot: Araştırmada tarama modeli kullanılmıştır. Araştırmanın evrenini 2018–2019 Eğitim-Öğretim yılında İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nin Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Spor Yöneticiliği, Antrenörlük Eğitimi ve Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi bölümlerinde öğrenim görmekte olan 983 öğrenci oluşmaktadır. Araştırmanın örneklemini ise İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde öğrenim görmekte olan ve araştırmaya rastgele seçilen 430 öğrenci oluşturmaktadır. Katılımcıların bazı demografik özelliklerini belirlemek amacıyla araştırmacı tarafından hazırlanmış kişisel bilgi formuna ek olarak, Yılmaz ve Sünbül' ün geliştirdiği“Girişimcilik Ölçeği”kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
Objective: The aim of this study was to investigate the entrepreneurship levels of İnönü University Faculty of Sport Sciences students in terms of various variables. Materials and Methods: Under the screening model in the research. The universe of the research is for 983 students studying in İnönü University Faculty of Sport Sciences Physical Education and Sports Teaching, Sports Management, Coaching Education and Exercise for Disabled and Sports Education in 2018-2019 Education. I learned the sample of the research at İnönü University, Faculty of Sport Sciences. In addition to the personal information form selected by the researcher in some demographic selection of your choice, it includes the“Entrepreneurship Scale”developed by Yılmaz and Sünbül.