Eski Türk edebiyatı sahasıyla ilgili yayınlanmış makaleler bibliyografyası (1952-1991)
- Tez No: 63366
 - Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. TURGUT KARABEY
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: Türk Dili ve Edebiyatı, Turkish Language and Literature
 - Yıl: 1997
 - Dil: Türkçe
 - Üniversite: Atatürk Üniversitesi
 - Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 93
Özet
ÖZET YÜKSEK LİSANS TEZİ ESKİ TÜRK EDEBİYATI SAHASIYLA İLGİLİ YAYINLANMIŞ MAKALELER BİBLİYOGRAFYASI Huri SAVRAN Danışman : Yrd. Doç. Dr. Turgut KARABEY 1997- Sayfa : Jüri : Bu tezde 1952 - 1991 - dahil - yılları arasında süreli yayınlarda yayınlanmış, Eski Türk Edebiyatı sahasıyla ilgili makalelerin bibliyografyası hazırlanmıştır. Türkiye makaleler Bibliyografyasının 1952'den 1991 yılına kadar çıkmış bütün ciltleri taranarak hazırlanan bu bibliyografya çalışmasında toplam 876 makale elde edilmiştir. Kongre, konferans tanıtma ve incelemeler de makale kategorisine alınmıştır. Eski Türk Edebiyatı sahasına girmeyeceği şüpheli görülen görülen makaleler elenerek bu çalışmaya dahil edilmemiştir. Makalelerin bibliyografyası makale adına göre alfabetik olarak düzenlenmiştir. İzlenen sıra şöyledir ; makalenin adı, yazarın adı - soyadı, varsa çeviren, derleyen gibi emeği geçenlerin adı-soyadı, makalenin yer aldığı yayının adı, cilt numarası, sayısı, tarih sayfa numaraları. Kongre, konferans vb. yayınlarda yer alan bildirilerin bibliyografik kimliklerinde ise şu sırayı izledik ; konunun adı, yazarın adı - soyadı, varsa çeviren, derleyen gibi emeği geçenlerin adı, toplantının adı, kaçıncı toplantı olduğu, yapıldığı yer ve tarih ; yayınlandığı yıl ve sayfa numaraları. Süreli yayınların ismini yazarken kullanılan kısaltmalar,“ Kısaltmalar”bölümünde açıklanmıştır.
Özet (Çeviri)
ABSTRACK In this thesis are been a bıblıographıe of assays refrenc of old Turkish literate prepared wich are between 1952-1991 on penode of publish given back. In this work from bıblıographıe that all publish of Turkish essays wined the meeting, conference and consideration are in essay conference and consideration are in essay cothegone taken. The sceptical essays aren't to feld of Turkish literate added. Essay's bıblıographıe ıs to name in order put alfabetic. The line is so ; name of essay name of author surname and if is it, name of translater,collektor, name of pıblısh, bandnummer, nummer, date peguenummer. We follow these line of publishes from reports, if is it, name of translator and collektor, name of conference, place date, pubhshyear and number of page.