Teacher approaches to teaching in the 21st century a case from Turkish teachers of English
21. yüzyılda öğretme hakkında öğretmen yaklaşımları Türk İngilizce öğretmenleriyle bir çalışma
  1. Tez No: 636163
  2. Yazar: AYBÜKE AYÇA ANDERSON
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ENİSA MEDE
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İngiliz Dili Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 122
Özet
Bu çalışma, ilkokul İngilizce öğretmenlerinin 21. Yüzyıl becerilerine karşı anlayışları ve 21.yüzyıl bağlamında öğretmenlik yaklaşımlarını ele almaktadır. Bu amaçla, 21. Yüzyıl öğrenim becerileri, medya, bilgi, iletişim ve teknoloji okuryazarlığı, buluş ve yabancı dil olarak İngilizce gibi anahtar kelimeler tanımlanmıştır. Ek olarak, öğretmenlerin zorluk, ihtiyaç ve beklentileri listelenmiştir. Bu tez, 21.yüzyıl öğretim ve öğrenim becerilerini ele alarak öğretmen yaklaşımlarını incelemekte ve İngilizce'nin yabancı dil olarak öğretildiği sınıflardaki 21.yüzyıl becerilerinin uygulanabilirlik ihtiyaçlarını incelemektedir.
Özet (Çeviri)
This thesis deals with K-4 EFL teachers' perceptions of teaching in the 21st century, as a result what the necessary 21st century skills are, and their approaches to teaching in the 21st century environment. For this purpose, keywords, such as 21st century learning skills, media literacy, information, communication and technology literacy, innovation and EFL are defined. In addition, obstacles, needs and expectations of teachers are listed. The theoretical part deals with the approaches about teaching in the 21st century and the 21st century teaching and learning skills. This paper provides guidelines for teacher perceptions and examines what is expected and needed in order to make teaching in the 21st century possible within EFL classrooms.