Hemen hemen yakınsaklık ve sonsuz matrisler
Almost convergence and infinite matrices
  1. Tez No: 67924
  2. Yazar: DİLEK ÖZTÜRK
  3. Danışmanlar: PROF. DR. EKREM SAVAŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Matematik, Education and Training, Mathematics
  7. Yıl: 1997
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Yüzüncü Yıl Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Fen Bilimleri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 61
Özet
ÖZET Dört bölüm halinde hazırlanan bu çalışmanın birinci bölümünde daha sonraki bölümlerde kullanılacak olan bazı temel tanım ve teoremler verilmiştir. İkinci bölümde yeni dizi uzayları ve hemen hemen yakınsaklık kavramları tanımlanmıştır. Ayrıca, ilgili bazı topolojik özellikler de incelenmiştir. Üçüncü bölümde, birinci ve ikinci bölümde verilen dizi uzayları ile ilgili matris dönüşümleri incelenmiştir. Dördüncü bölümde kuvvetli hemen hemen toplanabilirlik kavramı verilmiştir. ıı
Özet (Çeviri)
SUMMARY This thesis consists of four chapters. In the first chapter some fundamental definitions and theorems which will be used in later chapters were given In the second chapter the concepts of new sequence spaces and almost convergence were defined. Also, some topological properties which are related with these concepts were examined. In the third chapter, matrix transformations of sequence spaces which are given in both first and second chapters were examined. In the fourth chapter, the concept of strongly almost summabilty was given. Ill