Challenges of supply chain management in West Africa: The case of Guinea Conakry firms
Batı Afrika'da tedarik zinciri yönetiminin zorlukları: Gine Konakri firmaları örneği
- Tez No: 683599
- Danışmanlar: DOÇ. DR. ABUBAKAR MOHAMMED ABUBAKAR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Ulaşım, İşletme, Transportation, Business Administration
- Yıl: 2021
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Antalya Bilim Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 75
Özet
Küresel lojistik ve tedarik zinciri stratejisinin etkisi, hem akademi hem de endüstride yoğun tartışmalara yol açtı. Ancak 21. yüzyılda mal ve hizmetlerin daha iyi dolaşımını sağlamak için ticaret altyapısının olmazsa olmaz bir önemi vardır. Lojistik altyapının Afrika kıtasındaki ekonomik kalkınma ve ticaret üzerindeki etkisi, Afrika'da güçlü ticaretin yürütülmesi ve ticaretin kıta. Bu çalışma, Batı Afrika tedarik zincirinin özellikle Gine'de karşılaştığı çeşitli zorlukları açıklamaktadır. Tedarik zinciri zorlukları, teknoloji, karayolu ağı, demiryolu taşımacılığı, deniz taşımacılığı, hava taşımacılığı ve düzenleyici reformları kapsıyor. Çalışma sonuçları, yetersiz altyapının bölgedeki birçok tedarik zinciri şirketini etkilediğini ortaya koymaktadır. Ek olarak, kıtasal bir düzenleyici çerçevenin olmaması, siyasi irade eksikliği ve teknolojinin sınırlı uygulanması, büyük ölçüde Afrika'daki lojistik altyapısının gelişimini engelleyen faktörlerdir. Çalışma, Afrika'da lojistik altyapının geliştirilmesi için tesislerin ve malların uygun düzenleyici reformlarının yapılmasını önermektedir.
Özet (Çeviri)
The impact of global logistics and supply chain strategy has sparked intense debate both in academia and industry. But the importance of trade infrastructure as a sine qua non for facilitating better circulation of goods and services in the 21st century. The effect of logistics infrastructure on economic development and trade in Africa continent is essential as the review of freight logistics and supply chain activities is carried out in order to identify the main perspectives for the conduct of strong business in Africa and the development of trade on the continent. This study describes the various challenges facing the West African supply chain, particularly in Guinea. Supply chain challenges cut across technology, road network, rail transport, sea transport, air transport, and regulatory reforms. The study results reveal that inadequate infrastructure affects several supply chains companies in the region. In addition, the lack of a continental regulatory framework, lack of political will, and limited application of technology, to a large extent, are contributing factors hampering development in logistics infrastructure in Africa. The study recommends that the facilities and the transportation of adequate regulatory reforms of goods are established for the development of logistics infrastructure in Africa.