Beyaz yaka çalışanlarında iş doyumu ve örgütsel güven arasındaki ilişkinin incelenmesi: Bir araştırma
Examining the relationship between job satisfaction and organizational trust in white collar employees: A research
- Tez No: 900896
- Danışmanlar: DOÇ. DR. BÜLENT DEMİR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2024
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Kent Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 63
Özet
Bu araştırmanın amacı, beyaz yaka çalışanlarının iş doyumu ile örgütsel güven arasındaki ilişkiyi incelemektir. Araştırma verileri 240 beyaz yaka çalışandan online anket yöntemiyle toplanmış ve analizlerde Normallik Analizi, Mann-Whitney U Testi ve Spearman Korelasyon Analizi kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
The purpose of this study is to examine the relationship between job satisfaction and organizational trust among white-collar employees. The research data were collected from 240 white-collar employees through online survey method and Normality Analysis, MannWhitney U Test and Spearman Correlation Analysis were used in the analysis.