Dijital olgunluk düzeyi ve bireysel performans algısı arasındaki ilişkide iş becerikliliğinin rolü
The role of job crafting in the relationship between digital maturity level and individual performance perception
  1. Tez No: 923477
  2. Yazar: HAKAN KESKİN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. HATİCE AZİZE ERGENELİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2025
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Hacettepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 131
Özet
Günümüz iş dünyasında dijital teknolojilerin kullanımı giderek artmakta ve işletmelerin dijital olgunluk düzeyi, rekabet avantajı sağlamak için kritik bir faktör haline gelmektedir. Ancak, bu dijital dönüşümün işletmeleri getirdiği dijital olgunluk düzeyinin bireysel performans algısına etkileri ve iş becerikliliğinin aracı rolü henüz yeterince anlaşılmamıştır. Bu tez çalışması, işletmede dijital olgunluk düzeyinin bireylerin performans algısına etkilerini ve iş becerikliliğinin bu ilişkideki rolünü araştırmayı amaçlamaktadır.
Özet (Çeviri)
In today's business world, the usage of digital technologies is increasing and the digital maturity level of businesses has become a critical factor to gain competitive advantage. However, the effects of the digital maturity level brought by this digital transformation on individual performance perception and the mediating role of job crafting have not yet been sufficiently understood. This thesis study aims to investigate the effects of the digital maturity level in the business on individuals' performance perception and the role of job crafting in this relationship.