Exploring effective digital marketing strategies for a newly founded educational consultancy: Saneh consultancy services
Yeni kurulan bir eğitim danışmanlık şirketi olan saneh danışmanlık hizmeti için etkin dijital pazarlama stratejilerini keşfetmek
  1. Tez No: 933823
  2. Yazar: CHAYMAE SRHIYER
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ EDA EVLA MUTLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2025
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Antalya Bilim Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 105
Özet
Bu tez, eğitim sektöründeki dijital pazarlama stratejilerinin etkisini ve potansiyelini, özellikle bir eğitim danışmanlığı olan Saneh Danışmanlık Hizmetleri'ne odaklanarak eleştirel bir şekilde araştırmaktadır. Çalışma, dijital pazarlama anlayışını, önemini, alt disiplinlerini ve eğitim sektöründeki uygulamalarını incelemektedir. Kapsamlı bir vaka çalışması, Saneh Danışmanlık Hizmetlerinin mevcut dijital pazarlama çabalarına ilişkin içgörüler sunarak, iyileştirilmiş bir stratejiyi daha da geliştirmek ve uygulamayı amaçlar. Veri toplama ve analiz yoluyla araştırma, dijital pazarlamanın eğitim danışmanlığı için marka farkındalığını ve müşteri kazanımını ne kadar etkili bir şekilde artırabileceğini ortaya koymaktadır. Eğitim alanında dijital pazarlama üzerine kapsamlı araştırmalar olmasına rağmen, yeni kurulan eğitim danışmanlık şirketlerine özel olarak odaklanan çalışmaların eksikliği göze çarpmaktadır. Bu tür şirketler, görünürlük kazanma ve müşteri güveni oluşturma konusunda benzersiz zorluklarla karşılaşmaktadır. Sonuçlar, mevcut literatürle eleştirel bir şekilde karşılaştırılarak, pratik çıkarımların daha geniş bir şekilde anlaşılmasını sağlamayı hedefler. Çalışma, eğitim endüstrisindeki dijital pazarlamanın faydalarını, zorluklarını ve en iyi uygulamalarını vurgulayarak gelecekteki araştırma ve uygulamalar için değerli bilgiler sağlamaktadır.
Özet (Çeviri)
This thesis critically explores the impact and potential of digital marketing strategies within the education industry, with a particular focus on an educational consultancy, Saneh Consultancy Services. The study delves into the understanding of digital marketing, its importance, sub-disciplines, and applications in the education sector. A comprehensive case study offers insights into the existing digital marketing efforts of Saneh Consultancy Services, further developing and implementing an improved strategy. Through methodical data collection and analysis, the research reveals how effective digital marketing can enhance brand awareness and client acquisition for educational consultancies. Despite extensive research on digital marketing in education, there is a noticeable gap in studies specifically focusing on newly established educational consultancies, which face unique challenges in building visibility and client trust. Results are critically compared with existing literature, fostering a broader understanding of practical implications. The study highlights the benefits, challenges, and best practices of digital marketing within the education industry, providing valuable insights for future research and practice.