The relationship between motivation and employee performance in Libyan banks
Libya bankalarında motivasyon ve çalışan performansı arasındaki ilişki
- Tez No: 993666
- Danışmanlar: PROF. DR. FATMA ZEHRA SAVİ
- Tez Türü: Doktora
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2025
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Karabük Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
Özet
Aslında, finansal kuruluşları ayırt eden, kuruluşun hayatta kalmasının ve devamlılığının nedeni olan iş performanslarının verimliliğidir, bu nedenle herhangi bir kuruluşun farkındalık ve verimli insan kaynakları elde etmesi gerekli hale gelmiştir, çalışanların kuruluşun hedeflerine ulaşabilmelerini sağlamak gerekir. genel olarak performans organizasyonunun yükselmesini ve hedeflerine ulaşmasını doğrudan etkileyen sıkı çalışma ve samimiyete adanmışlık. Bu araştırma Libya bankalarında motivasyon ve çalışan performansı arasındaki ilişkiyi incelemektedir: Kuzey Afrika Bankası örneği. Çalışma, etimolojik boyutlar (takip edilen manevi motivasyonlar, maddi motivasyonlar, sosyal hizmetler) aracılığıyla bağımsız değişkenin etkisini ve bunların çalışanın performansına odaklanan bağımlı değişken üzerindeki etkisini bulmaya çalışmaktadır. Bu araştırmada, araştırma değişkenlerinin yanıtını yansıtmak ve aynı zamanda araştırma sorularını yanıtlamak için anket tasarlanmıştır. Anket cevaplarını analiz etmek ve değerlendirmek için Microsoft Excel ve SPSS yazılımları kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
In fact, distinguishes financial organizations is the efficiency of their job performance, which is the reason for the survival and continuity of the organization, so it has become necessary for any organization to obtain the awareness and efficient human resources, it is necessary to provide employees are able to achieve the goals of the organization with dedication to hard work and sincerity in it, which directly affects the raising of performance organization in general, and achieve its objectives. This research study the relationship between motivation and employee performance in Libyan banks: case study north Africa bank. The study trying to find out the effect of independent variable through the etymological dimensions (the followed moral motivations, material motivations, the social services) and their effect on the dependent variable focusing on the employee's performance. In this research, questionnaire was designed to reflect the response of research variables, also to answer research questions. Microsoft Excel and SPSS software has been utilized to analyzing and evaluating the questionnaire's answers.